Прогрес на шляху до вступу – що треба Україні для членства в ЄС
Розповідаємо, що потрібно зробити Україні для того, щоб пришвидшити членство в Європейському Союзі
Які кроки потрібні для членства в ЄС
Фото: Unsplash. Колаж: Pro Владу
Нещодавно представники ЄС похвалили Україну, адже наша держава змогла виконати вже доволі багато реформ, які потрібні для вступ в блок. Однак, для того, щоб отримати повноцінне членство треба зробити ще доволі багато кроків.
Про це розповів народний депутат Ростислав Павленко.
Які кроки потрібні для пришвидшення вступу
Представник партії "Європейська Солідарність" зазначив, що незважаючи на те, що Урсула фон дер Ляєн все ж відзначає прогрес України на шляху до довгоочікуваного вступу в ЄС, попереду ще потрібно виконати багато роботи. Зокрема, на його думку, влада повинна діяти наступним чином:
- ні в якому разі не потрібно легковажити у цьому процесі, адже відкладати "на потім" може лише Євросоюз, а не Україна;
- потрібно розширити коло людей, яке буде говорити з представниками Європейського Союзу;
- потрібно використовувати всі можливі механізми, які допоможуть пришвидшити процес вступу;
- потрібно забути про спроби імітації, адже це забере час;
- необхідно провести всі важливі реформи, зокрема побороти корупцію та продемонструвати єдність і прозорість.
Коли Україна може стати членом ЄС
Президент Європейської ради Шарль Мішель зробив важливу заяву, яка стосується членства України в ЄС. Зокрема, він сказав, що наша держава може стати повноцінним членом блоку до 2030-го року. Однак, для цього, обидві сторони мають виконати всі необхідні умови.
"Україна може приєднатися до Євросоюзу у 2030 році, якщо зробить свою домашню роботу. Україна та інші країни-кандидати мають провести реформи, боротися з корупцією та виконати вимоги щодо модернізації законодавства. Також ЄС необхідно чітко розуміти, чого ми хочемо досягти разом, які наші пріоритети та на що ми хочемо витрачати гроші. І нам необхідно прискорити процеси ухвалення рішень", – сказав Шарль Мішель.
Крім того, посадовець заявив, що у 2030-му році, Євросоюз скоріш за все буде мати набагато більше країн-членів, а однією із них буде і наша держава, адже Україна вже показує, що є частиною ЄС. Також Шарль Мішель додав, що блок готовий йти на нові геополітичні кроки.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Україна може отримати деякі переваги Євросоюзу ще до членства. Також ми писали про те, що голова Єврокомісії відзначила прогрес України на шляху до вступу.
Сподобалась стаття?