Чому Україна хоче в ЄС: переваги та недоліки членства
Україна вже давно рухається в напрямку Європейського союзу та має всі шанси якомога скоріше потрапити до об’єднання
Що чекає на Україну в ЄС
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Владу
Дискусії щодо членства України в Європейському Союзі тривають вже багато років. Однак, нещодавно Єврорада ухвалила важливе рішення, яке робить нашу країну ще ближчою до ЄС.
Розповідаємо, що чекає на українців у Європейському Союзі.
Процес вступу до ЄС
Процес вступу до Європейського Союзу складається з кількох етапів:
- підписання Угоди про асоціацію;
- включення в офіційну програму розширення ЄС;
- подача заявки на вступ;
- отримання статусу кандидата в члени ЄС;
- відкриття переговорів про вступ;
- прийняття рішення про членство.
Україна подала заявку на вступ до ЄС у 2022 році. Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС у 2022 році. Європейська рада має прийняти рішення про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС у 2023 році.
Плюси інтеграції України в ЄС
Інтеграція України в ЄС має низку переваг для України:
- Економічний розвиток. Вступ до ЄС відкриває для української економіки доступ до європейського ринку. Це сприятиме зростанню експорту, створенню нових робочих місць та підвищенню рівня життя українців.
- Підтримка у війні проти Росії. Країни-члени ЄС активніше надаватимуть зброю та техніку задля перемоги України у війні.
- Освіта. Вступ до ЄС дає можливість українським студентам навчатися у європейських університетах. Це підвищить якість освіти в Україні та сприятиме розвитку людського капіталу.
- Захист прав людини. Україна зобов'язується дотримуватися європейських стандартів у галузі прав людини. Це сприятиме захисту прав і свобод українців.
- Безпека. Вступ до ЄС посилить безпеку України. Україна стане частиною європейського безпекового простору.
Мінуси інтеграції України в ЄС
Інтеграція України в ЄС також має деякі недоліки:
- Висока конкуренція. Вступ до ЄС означає, що українська економіка буде конкурувати з європейськими економіками. Є ризик закриття деяких українських підприємств і втрати робочих місць.
- Відтік робочої сили. Вступ до ЄС робить легшим для українців переїзд до Європи на роботу. Це може призвести до відтоку робочої сили з України.
- Еміграція. Вступ до ЄС може призвести до зростання еміграції з України. Можлива втрата людського капіталу та демографічної кризи.
Єврорада прийняла важливе рішення для України
Раніше ми писали, що президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив у Twitter, що Єврорада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу в ЄС України та Молдови. Він також зазначив, що Грузії було надано статус кандидата в члени ЄС, а Боснії та Герцеговині ЄС відкриє переговори, як тільки буде досягнутий необхідний рівень відповідності критеріям членства.
Прем'єр-міністрка Естонії Кая Каллас назвала це рішення історичним, оскільки попри всі суперечності Єврорада змогла його ухвалити.
Нагадаємо, раніше ми писали, що сказав про війну в Україні прем'єр-міністр Словаччини. Також ми повідомляли, що президент Зеленський розповів, де Росія може розпочати нові війни.
Сподобалась стаття?