Головна Новини Бюджет Скандали Персони Держава Хроніка

ООН у "глухому куті" через брехунів з Росії: що сказав Зеленський на Радбезі

За словами українського лідера, у кріслі Ради безпеки, яка Росія займає незаконно сидять брехуни, також він зазначив, як зміцнити архітектуру безпеки

Фото: скрін. Колаж: Pro Владу

Зеленський виступив на Радбезі ООН

Фото: скрін. Колаж: Pro Владу

Президент України Володимир вперше з початку повномасштабного вторгнення особисто присутній на засіданні Ради безпеки ООН. Він перерахував конкретні дії, які мають бути реалізовані, щоб архітектура безпеки була міцною.

По це йдеться на офіційному сайті ООН, який транслював виступ українського лідера.

Зокрема, за словами президента, варто здійснити наступні кроки:

  • Перше: повне виведення всіх російських військ і військових формувань, включно з Чорноморським флотом Росії або тими дірявими коритами, які від нього залишаться за час війни, а також виведення всіх найманців і квазівійськових формувань Росії з усієї суверенної території України в межах наших міжнародно визнаних кордонів 1991 року.
  • Друге: повне повернення Україні ефективного контролю над усім нашим державним кордоном і виключною економічною зоною в Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці. Лише виконання таких двох пунктів матиме результатом чесне, надійне й повне припинення бойових дій.

Чому ООН опинилось у "глухому куті"

Право вето, яке загнало Організацію об'єднаних націй "в глухий кут" через перебування в руках Російської Федерації, потребує реформатування. Це допоможе повернути силу Статуту ООН.

"Резолюції Генеральної асамблеї підтверджують факт, що єдине джерело цієї війни – Росія. Втім, це нічого не змінило для Росії в ООН. Але саме такі ситуації змінили все для ООН. Маємо визнати – Організація в глухому куті щодо агресій", - заявив президент й додав, що людство сьогодні вже не покладає надій на ООН, коли мова йде про захист суверенних кордонів націй.

За словами Володимира Зеленського, лідери країн світу шукають нові майданчики або ж альянси, аби зменшити катастрофічний обсяг проблем, які у стінах ООН зустрічають риторику, а не рішення.

Вето в руках агресора

Як відзначив президент, у кріслі Ради безпеки, яка Росія займає незаконно сидять брехуни, чия робота – виправдовувати агресію та геноцид. Всі дії ООН, Генеральної асамблеї чи Ради безпеки, які б могли зупинити агресію – розбиваються об привілеї наданого крісла.

"Вето в руках агресора – ось те, що загнало ООН в глухий кут", – додав президент.

Необхідність реформатування вето

"Цими днями в Генеральній асамблеї дуже часто звучить слово "нерівність". Про нерівність говорять різні нації – і ті, хто більший, і ті, хто менший. Саме нерівність робить ООН недієздатною", - заявив президент.

За словами Володимира Зеленського, багаторічні розмови й проєкти щодо реформування ООН повинні стати процесом реформування ООН.

"І має йтися НЕ лише про представництво – тут, у Раді безпеки. Застосування права вето – ось що потребує реформи, і це може стати ключовою реформою. Тим, що повертає силу Статуту ООН", - підкреслив Володимир Зеленський.

Зеленський про Росію у складі ООН

Президент України наголосив, що продовжуючи сидіти в кріслі Ради безпеки ООН, Росія й надалі буде виправдовувати агресію та геноцид, що здійснює на захоплених територіях.

"У цьому кріслі в Раді безпеки, яке Росія займає незаконно через закулісні маніпуляції після розпаду Радянського Союзу, – сидять брехунці, чия робота – виправдовувати агресію та геноцид, що їх здійснює Росія", – сказав президент.

Що сказав Байден на Генасамблеї ООН

Раніше ми вже писали про те, що під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН президент Сполучених Штатів Джо Байден вкотре висловив свою підтримку Україні.

"Якщо ми відмовимося від основних принципів статуту ООН, щоб заспокоїти агресора, чи може будь-яка держава-член почуватися впевненою, що вона захищена? Якщо ми дозволимо розділити Україну, чи буде незалежність будь-якої нації в безпеці?", — сказав Байден.

Також він додав, що відповідальність за повномасштабну війну лежить виключно на плечах Росії, адже Кремль не має жодного права розділяти нашу державу.

Крім того, Байден зазначив, що США, а також інші партнери будуть підтримувати Україну до самого кінця, адже цій агресії потрібно протистояти зараз, щоб не допустити схожих ситуацій в майбутньому.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що президент Туреччини висловився з приводу війни в Україні. Також ми писали, що думає Генсек НАТО Столтенберг з приводу закінчення війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.