13 друзів Путіна – які держави підтримують Росію у війні проти України
Деякі країни допомагають Москві військово, політично або через "дружній нейтралітет"

Росія отримує значну підтримку від обмеженого кола держав
Фото: сайт Кремля, Міноборони Росії/Telegram. Колаж: Pro Владу
Під час повномасштабної війни Росія отримала певну підтримку від окремих держав Євразії, Африки та Південної Америки. Ця допомога, незважаючи на міжнародні обмеження і санкції, на жаль, мала вагомий вплив на хід подій.
Про це повідомляє видання "Слово і діло".
Російські запаси озброєння значно зменшилися, і Путін шукає підтримки від обмеженого кола союзників. Ці партнери зазвичай мають авторитарний чи диктаторський режим.
Іран
Іран, наразі, виступає одним із найзначущих партнерів Росії. Починаючи з літа минулого року, він розпочав поставляти РФ дрони-камікадзе, включаючи моделі Shahed-129, Shahed-131, Shahed-136, Shahed-191 і Mohajer-6.
Незважаючи на докази, Іран відкидає звинувачення у постачанні безпілотників Росії.
Проте, згідно інформації від ЗМІ, не обмежуючись лише поставками дронів, Іран також надає Росії боєприпаси для артилерії, танків і стрілецької зброї. Не так давно, телеканал Sky News заявив, що Іран відправив РФ приблизно 100 мільйонів набоїв і близько 300 тисяч снарядів.
Білорусь
Не партнер, а, радше, супутник Росії – Білорусь не лише надала доступ до своїх полігонів і повітряного простору, а й допомагає озброєнням. За даними групи "Беларускі Гаюн", за сім місяців війни вона відправила Росії більше 65 тисяч тонн боєприпасів.
До того ж, режим Лукашенка передав Росії сотні танків Т-72А, БМП та вантажівок "Урал".
Північна Корея
У країнах-членах НАТО, зокрема у США, існують свідчення того, що Росія отримує військову підтримку від КНДР. У листопаді, в Раді національної безпеки США було оголошено, що остання відправила Росії значну кількість артилерійських снарядів.
У свою чергу, на початку року генеральний секретар НАТО, Єнс Столтенберг, підтвердив, що ця країна постачала ракети приватній російській військовій компанії "Вагнер".
Сирія
За даними західних розвідок, тривала війна примусила Росію літом вивезти своє озброєння з Сирії. У липні, торговий корабель вивіз з цієї країни зброю та військову техніку, обходячи санкції.
Китай
Є також певні сигнали про те, що Китай може надати Росії зброю і боєприпаси. США попередили Пекін про можливі "серйозні наслідки" у разі такого рішення, а Євросоюз готовий розглядати ці поставки як "перетин червоної лінії".
Видання The Washington Post написало, що відправка летальної зброї Росії стане не лише загрозою для міжнародної безпеки, а й для власних інтересів Пекіна.
Країни, які "за" Росію
Загалом, найбільше допомагали зброєю, підтримували політичний режим або сприяли обходу санкцій через "дружній нейтралітет" щодо країни-терористки 13 держав:
- Австрія (дружній нейтралітет).
- Білорусь (військово, політично).
- Бразилія (політично).
- Грузія (дружній нейтралітет).
- Іран (військово, політично).
- Китай (військово, політично).
- ПАР (військово).
- Північна Корея (військово, політично).
- Сирія (політично).
- Сербія (дружній нейтралітет).
- Туреччина (дружній нейтралітет).
- Угорщина (дружній нейтралітет).
- Хорватія (дружній нейтралітет).
Кім Чен Ин – найгірший союзник для Путіна
Президент Росії Володимир Путін робить невдалий крок, намагаючись поліпшити відносини з лідером Північної Кореї. Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що вважає Кім Чен Ина одним з найгірших кандидатів у союзники Росії.
"Росія шукає підтримки, у тому числі військової, і союзників, і вона звернулася до найгіршого можливого партнера в особі Кім Чен Ина", – сказав Таяні.
Також він додав, що Росія намагається вийти із ізоляції, але для вільного світу вона є агресивною силою. За його словами, навіть Китай вже стурбований поведінкою Москви.
Раніше ми повідомляли, коли, за думкою політолога, помре Путін. Також писали, яке попередження зробили США Кім Чен Ину.
Сподобалась стаття?