Головна Новини Бюджет Скандали Персони Держава Хроніка

Верховна Рада схвалила важливе рішення щодо е-декларування – про що треба знати

За рішення щодо відновлення подання електронних декларацій з відкритими реєстрами проголосував 341 народний обранець

Фото: скріншот, ВР, УНІАН. Колаж: Pro Владу

Рада підтримала відкриття реєстру е-декларацій

Фото: скріншот, ВР, УНІАН. Колаж: Pro Владу

Рада підтримала пропозиції президента Володимира Зеленського щодо закону про відновлення е-декларування з відкритими реєстрами. Раніше глава держави ветував відповідний документ.

Нардепи ухвалили відповідне рішення на засіданні 20 вересня. Пропозицію президента підтримав 341 парламентар.

Голосування за фракціями:

  • Слуга народу — 214;
  • Європейська солідарність — 22;
  • Батьківщина — 13;
  • Платформа за життя та мир — 18;
  • За майбутнє — 11;
  • Голос — 18;
  • Довіра — 17;
  • Відновлення України — 12;
  • позафракційні — 16.

Зеленський ветував законопроєкт

Раніше ми вже розповідали про те, що президент Володимир Зеленський наклав вето на законодавчий акт про відновлення електронного декларування. В ньому містилася правка про закриття реєстру декларацій ще на рік, хоча передбачалося негайне відкриття публічного доступу.

За словами Зеленського, реєстр потрібно відкрити для вільного доступу вже зараз, а не через рік.

"Вранці надійшов із Верховної Ради України закон, який зберігав обмеження щодо електронного декларування. Обмеження неприйнятні. Декларації мають бути відкритими. Одразу. Не через рік. Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко", – уточнив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, законопроєкт ухвалили на засіданні Верховної Ради 5 вересня. Свої голоси за прийняття з поправками віддали 329 народних депутатів. Головною проблемою аналітики вбачали наявність правки щодо закриття публічних електронних декларацій. Як одразу після голосування зауважив нардеп Ярослав Железняк, швидше за все, президент не підпише закон і відправить на доопрацювання.

"По графіку це має відбутися на цьому тижні, і вже у вересні Рада змінить текст, щоб декларації були відкриті", – констатував політик.

Також в останній редакції йшлося про уточнення переліку посадових осіб, які підпадають під антикорупційне законодавство. Для декларантів передбачили можливість добровільно подати в Національне агентство з питань запобігання корупції заяву про персональне відкриття декларації.

Законопроєкт підписали з правкою щодо відсутності злочинних дій у випадку, коли особа вказала майно в одному розділі, але не зазначила його в іншому. Також більшістю голосів погодили пункт про повторні перевірки майна, яке декларується декілька років.

Раніше сайт Pro Гроші писав про чіткий сигнал міжнародним партнерам і розповідав, що Зеленський твердо відповів щодо корупції. Також ми повідомляли, хто входить до найближчого оточення Зеленського.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.