Членство в ЄС вже ближче? Які умови має виконати Україна для початку діалогу
Для того, щоб Європейський Союз та Україна розпочали переговорний процес щодо вступу до блоку, мають бути виконані певні умови
Умови для вступу в ЄС
Фото: Unsplash
Україна та Європейський Союз вже тривалий час співпрацюють у різних сферах. Більш того, наша країна змогла отримати статус кандидата, а вже невдовзі можуть розпочатися перемовини щодо членства, однак, тут є важливі умови.
Про це йдеться на акаунті журналіста Рікарда Джозвяка в Twitter.
Що повинна зробити Україна
В джерелі йдеться про те, що в останній редакції звіту Європейської комісії щодо прогресу України в реформах, які потрібні для безпосереднього вступу в ЄС йдеться про початок самих переговорів після того, як Київ зможе виконати 4 важливі умови. Зокрема, сюди слід віднести:
- зміни в законі про запобігання корупції (виключення із цього закону положення, що обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки актів, а також обмежують повноваження щодо перевірки майна, яке декларанти змогли отримати ще до початку роботу на державній службі);
- прийняття закону про лобіювання у рамках "деолігархізації";
- прийняття закону про збільшення чисельності Національного антикорупційного бюро України;
- прийняття закону про нацменшини, з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії, також урахуванням рекомендацій щодо закону про державну мову, ЗМІ та освіту.
Також варто додати, у звіті йдеться про те, що Україна повинна й надалі боротися з корупцією, розслідуючи такі злочини.
ЄК оцінила готовність України
Раніше ми писали про те, що Україна вже виконала доволі багато умов, які потрібні для вступу до Європейського Союзу, однак, нашій державі ще є над чим працювати.
Зокрема, європейські експерти дали рекомендації для виконання як мінімум трьох умов, мова йде про:
- покращення закону про національні меншини;
- зменшення впливу олігархів на політичні процеси в Україні;
- покращення боротьби з корупційними злочинами в країні, а також призначення нових керівників в Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Зазначимо, що Європейська комісія вважає виконаними декілька умов, серед яких реформа у медіагалузі, впровадження щодо процедури добору суддів Конституційного суду тощо.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, яке неочікуване рішення планує прийняти ЄС щодо України. Також ми повідомляли, чи відбудуться вибори в наступному році.
Сподобалась стаття?