Головна Новини Бюджет Скандали Персони Держава Хроніка

Залишилося три кроки: Єврокомісія оцінила готовність України до вступу у ЄС

Після одержання статусу кандидата на вступ в Європейський Союз Україна має виконати сім пунктів для членства

Фото: УНІАН

Україна виконала 4 з 7 критеріїв для переговорів з Єврокомісією

Фото: УНІАН

Станом на зараз, Україна дотримується більше половини критеріїв, перед якими державу ставила Єврокомісія. Втім, вітчизняному уряду ще є над чим працювати.

Про це стало відомо зі звіту щодо України – внутрішнього документу Єврокомісії, пише "Радіо Свобода".

Тож виконаними Єврокомісія вважає такі умови:

  • впровадження законодавства щодо процедури добору суддів Конституційного суду України, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії;
  • завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя й створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF і схвалення стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору;
  • реформа медіагалузі – приведення українського законодавства у відповідність з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.

Однак, європейські експерти надали рекомендації для виконання трьох не менш важливих аспектів:

  • боротьба з корупцією. Єврокомісія очікує призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора НАБУ;
  • обмеження надмірного впливу олігархів. Україні потрібно схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів;
  • доопрацювання реформи законодавства щодо нацменшин.

Яке неочікуване рішення планує прийняти Європа щодо України

Раніше ми писали, що голова Євроради Шарль Мішель закликав Україну бути готовою до вступу в Євросоюз до 2030 року.

Єврокомісія планує незабаром внести пропозицію про збільшення фінансування для країн, що мають намір приєднатися до ЄС. Також була запропонована ідея щодо надання їм можливості залучитися до єдиного ринку, що сприятиме швидшій підготовці до отримання членства.

ЄС планує надавати підтримку кандидатам у швидшій підготовці до членства за допомогою плану зростання для Західних Балкан, спрямованого на зменшення "економічного і соціального відокремлення" між цими країнами та іншими членами ЄС перед їхнім вступом.

Відповідно до цього плану, країни поступово отримають доступ до єдиного ринку ЄС з 450 мільйонами споживачів, в якому товари, послуги, робоча сила і капітал матимуть можливість вільно переміщатися, навіть до того, як ці країни стануть повноправними членами цього блоку.

Пропозиція Єврокомісії також включатиме надання кандидатам більших фінансових ресурсів від ЄС для прискорення необхідних реформ перед вступом до блоку, який на цей момент налічує 27 країн.

Ці кошти будуть надаватися додатково до існуючої допомоги цього блоку країнам, що готуються до вступу. У бюджеті ЄС на період з 2021 по 2027 рік передбачено 14,2 мільярда євро (14,98 мільярда доларів США) для цієї підтримки.

Нагадаємо, чому Україна судитиметься з недавніми партнерами з Євросоюзу. Також повідомляли, як ЄС хоче розправитися з Росією.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.