В України подвоївся державний борг: в чому причина
Україна залишається винною західним партнерам кругленьку суму, переважно через отримання пільгових кредитів від Заходу
Україна має збільшення зовнішньої заборгованості
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Владу
Державний борг України за підсумками 2023 року перевищив 5,5 трлн гривень, збільшившись удвічі від початку повномасштабної війни. Цей показник становить 145,3 млрд доларів США в еквіваленті.
Про це пише пресслужба Мінфіну.
Найбільший вплив на зростання заборгованості 2023 року мало отримання 18 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС. Ці кредити призвели до збільшення держборгу України у гривні на 55% і у валюті на 61%.
Також на зростання боргового навантаження вплинуло отримання кредитів за програмами:
- МВФ;
- Світового банку;
- ЄБРР;
- уряду Канади.
Від початку повномасштабної війни основне зростання держборгу зумовлюється зовнішніми позиками від офіційних кредиторів. За цей період державний борг України зріс на 102%, або на 2,8 трлн гривень. Нарощення боргового навантаження пов'язане з необхідністю фінансування військових дій та відновлення економіки після війни.
У структурі боргового навантаження зовнішній держборг збільшився до 70%, а борг у валюті (зовнішній + валютні ОВДП) – до 72,8%. Видатки на обслуговування держборгу 2023 року становили 8,2% видатків загального фонду держбюджету. Це нижчий показник, ніж у:
- 2022 році (6,5%);
- 2021 році (12,4%).
З бюджету виділять 8 млн грн на моніторинг новин про Зеленських, Єрмака та Залужного
Раніше ми писали, що Державний Центр захисту інформаційного простору України планує провести тендер на моніторинг новин про українських публічних осіб, які відіграють важливу роль у війні з Росією. Тендер буде проведений до кінця січня 2024 року, а його вартість оцінюється в 8 мільйонів гривень.
Постачальник послуг щодня буде моніторити такі джерела інформації:
- телебачення (не менше 10 національних телеканалів);
- газети та журнали (не менше 50 друкованих видань);
- радіо;
- українські інтернет-сайти (не менше 1000 національних та місцевих);
- англомовні, франкомовні та німецькомовні закордонні ЗМІ;
- телемарафон "Єдині новини".
Державному Центру захисту інформаційного простору України будуть надаватися звіти про такі показники:
- аудиторія матеріалів;
- охоплення матеріалів;
- зміст телесюжетів.
Після завершення моніторингу компанія, яка виграє тендер, щомісяця повинна робити аналіз сильних та слабких сторін у висвітленні діяльності вказаних публічних осіб, оцінювати можливості та ризики, а також може проводити соціологічні опитування щодо їх сприйняття аудиторією.
Раніше ми розповідали, що зміниться для ВПО найближчим часом. Також ми писали, як Україні вдасться уникнути економічної кризи після перемоги у війні.
Сподобалась стаття?