Головна Новини Бюджет Скандали Персони Держава Хроніка

Про в'язницю можна забути? Який новий вид покарання хочуть запровадити в Україні

У Міністерстві юстиції вважають, що у в'язниці людина набуває негативного досвіду, саме тому після виходу на волю вона часто вчиняє повторні злочини

Фото: ВАКС, Вікіпедія. Колаж: Pro Владу

Малюська: ключова ціль – щоб було менше рецидивів

Фото: ВАКС, Вікіпедія. Колаж: Pro Владу

В Україні хочуть запровадити новий вид покарання. Його призначатимуть у деяких випадках замість арешту.

Про це розповів очільник Міністерства юстиції Денис Малюська під час телемарафону.

За його словами, влада хоче запровадити пробаційний нагляд. Мета нововведення – зменшення випадків рецидивів.

"Ключова ціль – щоб було менше рецидивів, щоб злочини повторювались істотно менше, ніж це було до запровадження реформи", – зазначив Малюська.

Український чиновник також звернув увагу на те, коли людина потрапляє до в’язниці, вона набирається негативного досвіду, втрачає трудові навички й потім виходить на свободу і дуже часто вчиняє повторні злочини.

"Коли призначалося покарання у вигляді арешту – це короткостроковий захід, арешт це не позбавлення волі, тому часові рамки для нього обмежені. Ми очікуємо, що частина людей, які могли потрапити у в'язницю безпідставно тому, що насправді необхідності не було, можливо, потраплять під пробаційний нагляд. Мова йде про те, що більше можливостей з'явиться у суду, щоб з'ясувати, що у конкретному випадку потрібно. Якщо відправити в тюрму – потім вийде злочинець ще більше, ніж він туди потрапив", – вважає Малюська.

Як це працюватиме

Він також додав, що пробаційний нагляд передбачає роботу з людиною, аби прибрати ризики, внаслідок яких скоєно злочини. Як приклад, Малюська наводить випадки зловживання алкоголем чи прояви агресії. За його словами, є програми, які мають навчити людину, привчити контролювати агресію чи позбавитись алкоголізму.

"Для цього не потрібно відправляти у в'язницю, навпаки, потрапляння у в'язницю може погіршити ситуацію", – резюмував він.

Що буде з втікачами

Як ми розповідали раніше, за словами речника Державної прикордонної служби Андрія Демченка, військовозобов'язані чоловіки, які незаконно перетнули кордон з іншою країною під час воєнного стану, отримають покарання. Зокрема, це стосуватиметься тих чоловіків, які згодом після свого виїзду повернуться в Україну.

"Наші військовослужбовці пропускають людей виключно на підставі тих умов і правил, які діють відповідно до постанови уряду, що регламентують перетин кордону для громадян України", — зазначив він.

Також Андрій Демченко додав, що доволі велика кількість людей намагається перетнути кордон по зеленій ділянці. Тобто, там, де відсутні пункти пропуску. Однак, представник Державної прикордонної служби повідомив, що ті, хто нелегально покинув територію нашої держави, все ж не зможуть уникнути покарання.

Також він зазначив, що у вересні потік людей, що перетинали кордон, зменшився, однак він все одно залишається на достатньо високому рівні.

Раніше ми писали про те, хто з українців може втратити відстрочку від мобілізації. Також ми повідомляли, для кого з українців можуть запровадити відстрочку.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.