5 лютого була подана заява Лапутіної про відставку на розгляд парламенту. Сьогодні ВРУ прийняла рішення.
Про це повідомив депутат від "Голосу" Ярослав Железняк на своїй сторінці у соціальній мережі.
З його слів, профільний Комітет з питань соціальної політики казав на незадовільну роботу міністерства при Юлії Лапутіній. До того ж спікери, як від влади, так і від опозиції, критикували Лапутіну у своїх виступах. Сама, вже ексміністерка, навіть не прийшла на звіт.
Важливо зауважити, що на початку грудня 2023 року Лапутіна у комітеті Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів презентувала звіт за декілька років своєї роботи. Однак члени громадської ради при міністерстві висловили незадоволення роботою міністерки, зокрема критикували за:
- погану комунікацію з ветеранами;
- затримку створення національного військового меморіального кладовища;
- експериментальну програму "Помічник ветерана".
Що відомо про Юлію Лапутіну
До посади Міністерки у справах ветеранів України Лапутіна була:
- 1990-ті: старшою офіцеркою спецпідрозділу "Альфа", брала участь у нейтралізації сепаратистського путчу в Криму (1994);
- 2010-2012: заступницею начальника Центру спеціальних операцій "А";
- 2014: розвідницею в окупованому Краматорську, ініціювала акцію "Краматорськ — це Україна";
- 2014-2020: заступницею начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.
Крім всього, Лапутіна — кандидатка психологічних наук та генерал-майор Служби безпеки України.
Що відомо про "звільнення" Залужного
Раніше ми писали, що нещодавно українські ЗМІ облетіла інформація, що чинного головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного можуть звільнити з посади. Офіційного підтвердження цій інформації не було, але й заперечення не послідувало.
Президент Володимир Зеленський, коментуючи цю ситуацію, натякнув на кадрові зміни в країні.
"Безумовно, необхідне перезавантаження, новий початок", — заявив він.
Зеленський підкреслив, що мова йде про заміну "низки державних лідерів" у різних сферах, не лише у військовій.
Глава держави також зауважив, що при прийнятті кадрових рішень важливо зважати на багато факторів. Зокрема, на тих, хто постійно ризикує життям на фронті, працює по 12 годин на заводах, виготовляючи боєприпаси, і на тих, хто тікає від війни за кордон.
Ситуація з Залужним залишається невизначеною. Офіційного рішення про його звільнення ще немає, але й твердого заперечення також.
Раніше ми розповідали, яких можливих кандидатів на посаду головкома у разі звільнення Залужного назвала народна обраниця Мар'яна Безугла. Крім того, ми зазначали, якими є відносини між президентом України та головнокомандувачем ЗСУ.