ДБР розслідувало причетність Петра Порошенка до постачання вугілля з ТОТ за часів його керування державою. Наразі сторона захисту знайомиться з матеріалами справи. Після цього обвинувальний акт буде направлено до суду. Поки Порошенко перебуває під особистим зобов'язанням.
Про це радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян розповіла "Новинам.Live".
ДБР завершило досудове розслідування щодо можливого постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям так званих "ЛНР" та "ДНР" групою українців у 2014-2015 роках.
Варто зауважити, що у 2021 році у даному провадженні вже повідомлено про підозру:
- народному депутату Віктору Медведчуку;
- бізнесмену Сергію Кузярі;
- колишньому Міністру енергетики Володимиру Демчишину.
Провадження розслідується за Кримінальним Кодексом України:
- ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму);
- ч. 1 ст. 111 (держзрада);
- ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичних організацій).
"Підтверджую, ми повідомляли виданню "Главком", що досудове розслідування по кримінальному провадженню відносно Петра Порошенка завершено. Сторона захисту ознайомиться із матеріалами, опісля обвинувальний акт потрапить до суду. Наразі підозрюваний, пʼятий президент, під особистим зобовʼязанням", — наголосила радниця з комунікації ДБР.
В чому суть скандалу
У травні 2021 року журналісти Bihus.Info оприлюднили записи розмов, які нібито свідчать про те, що проросійський політик Віктор Медведчук закуповував вугілля з окупованих територій Донбасу за погодженням з "головним". Ймовірно, йшлося про п'ятого президента України Петра Порошенка.
У грудні 2021 року Порошенку оголосили підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій. Слідство вважає, що він розірвав контракти на постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки та організував поставки з ОРДЛО.
Порошенко відкидає всі звинувачення. Він стверджує, що постачання вугілля з окупованих територій було необхідним, щоб врятувати Україну від енергетичної кризи, а організовував його тодішній уряд.
Хто з депутатів втік з України під час війни
Раніше ми писали, що війна змусила багатьох українців покинути свої домівки. На жаль, деякі з тих, хто мав би захищати інтереси своїх виборців – депутати місцевих рад – також виїхали за кордон, зокрема:
- Віталій Абрамов (Харківська обласна рада, ОПЗЖ);
- Максим Кривда (Новомосковська районна рада, ОПЗЖ);
- Станіслав Лебедєв (Харківська районна рада, ОПЗЖ);
- Ігор Семеніхін (Херсонська районна рада, "Європейська солідарність");
- Сергій Петров (Соледарська міська рада);
- Артем Сундучніков (Добропільська міська рада, "Порядок");
- Назарій Пиптик (Чортківська міськрада, "Сила людей");
- Сергій Пашин (Бориспільська міська рада, ОПЗЖ);
- Борис Довбета (Золочівська районна рада, "Сила і честь");
- Роман Резнік (Саксаганська районна рада Кривого Рогу, "Слуга народу");
- Юрій Красножон (Покровська районна рада Кривого Рогу, "Батьківщина").
Більшість з них виїхали за кордон з дозволу обласних військових адміністрацій, деякі – нібито на волонтерську діяльність. Проте, за даними журналістів, ці депутати не повернулися в Україну, а деякі навіть не надали жодних пояснень щодо свого перебування за кордоном.
Раніше ми писали, що ексдепутату було повідомлено про держзраду. Також ми писали, що депутатів можуть позбавити відстрочки від мобілізації.