19 вересня Азербайджан розпочав "антитерористичну операцію" в Нагірному Карабаху, яка наступної доби вже була завершена. Після цього в столиці Вірменії розпочались масові протести.
Про це повідомляє Радіо Азатутюн.
Що відомо про протести в Єревані
Місцева опозиція 20 вересня влаштувала масовий мітинг біля адміністрації уряду Вірменії. Протестувальники виступають проти бездіяльності уряду країни, а також вигукують антиурядові та антиросійські гасла.
Опозиційні партії також заявляли про необхідність створення антиурядового комітету, завдяки якому можна буде ініціювати імпічмент чинного очільника уряду Нікола Пашиняна. Також відомо, що під будівлею уряду Вірменії відбулись сутички між протестувальниками та правоохоронцям, в ході яких місцева поліція намагалася розігнати мітинг, бо він нібито є незаконним.
Додамо, що водночас протести відбуваються під посольством Російської Федерації у Вірменії. Місцеве населення звинувачує Кремль в тому, що він зрадив Вірменію під час так званої антитерористичної операції, що проводив Азербайджан в Карабаху.
Пашинян поговорив з Путіним
На тлі масових протестів у Вірменії також стало відомо і про те, що чинний прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян провів телефонні переговори з російським диктатором Володимиром Путіним.
В Кремлі зазначили про те, що розмова відбулась виключно за ініціативою вірменської сторони. Також відомо, що російський диктатор "привітав досягнення миру між Азербайджаном та Нагірним Карабахом". Крім того, він додав, що "миру" в Карабаху вдалося досягти за "активної участі російських миротворців".
Карабах капітулював
Раніше ми писали про те, що Міністерство оборони Азербайджану повідомило про капітуляцію Нагорного Карабаху. Там зазначили, що на другу добу "антитерористичної операції" азербайджанській стороні вдалося досягти усіх поставлених цілей.
Зокрема, відомо, що сторони дотримаються таких умов:
- підрозділи ЗС Вірменії залишають територію Азербайджану, вірменські збройні формування розформовуються;
- формування Збройних сил Вірменії та незаконні вірменські збройні групи, які розташовані в Карабахському районі, складають зброю, залишають свої військові позиції й посади, а також роззброюються;
- паралельно здаються все озброєння та важка техніка.
Додамо, що процес роззброєння вірменських формувань в Карабаху буде відбуватися за участі так званих російських "миротворців".
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що між Азербайджаном та Вірменією розпочався конфлікт. Також ми повідомляли, що росіяни масово біжать з фронту.