У Міністерстві культури та інформаційної політики хочуть відмовитися від використання російського шрифту "Іжиця" у внутрішніх документах. Замість нього пропонують дизайнерський шрифт "Воля", який сьогодні застосовують для оформлення почесних грамот, подяк, посвідчень до нагород тощо.
Про це розповіла пресслужба відомства.
Інформація з’явилася на засіданні Комітету українського парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики у понеділок, 18 вересня. Щоб заборонити використання російських гліфів, навіть зареєстровано відповідний законопроєкт на сайті Верховної Ради.
Як зазначив т.в.о. очільника Міністерства Ростислав Карандєєв, Україна не повинна відмовлятися від вітчизняних шрифтів на користь російських, адже наша держава має власні ідентичність, історію, мову, культуру. І все це можна відобразити у шрифтах, за допомогою засобів графічного вираження.
Шрифт "Іжиця" почали широко застосовувати на початку 1990-х через відсутність альтернатив. Сьогодні його можна побачити на зупинках, табличках будівель (наприклад, Офісу Президента), на знаках при в’їзді в Україну тощо. Плюс цим шрифтом написана назва Києво-Могилянської академії.
А "Волю" використовують у відзнаках Головнокомандувача Збройних сил України. Його створили базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича. Передбачається, що зміни торкнуться саме документації в роботі ВРУ, тобто всі таблички по Україні переробляти не збираються.
Карандєєв додав, що Міністерство планує провести відбір, щоб сформувати банк унікальних українських шрифтів. Всі вони повинні бути впізнаваними, нести історичне підґрунтя, відрізнятися від інших кириличних шрифтів графічно та привертати увагу.
Масові звільнення в Міноборони
Раніше ми розповідали, що 18 вересня було звільнено всіх заступників колишнього міністра оборони Олексія Резнікова. Таке рішення прийняв Кабмін. Водночас деякі джерела повідомили, що всі ексзаступники подали заяви на прохання чинного міністра оборони Рустема Умєрова. Таким чином, згідно з розпорядженням, відомство залишилося без семи осіб, зокрема:
- Віталія Дейнеги;
- Ганни Маляр;
- Дениса Шарапова;
- Андрія Шевченка;
- Костянтина Ващенка;
- Володимира Гаврилова;
- Ростислава Замлинського.
Як зауважив Рустем Умєров, наразі триває процес перезавантаження Міністерства оборони, що було невідворотнім з огляду на призначення іншого очільника. Передбачається, що нові люди зможуть принести кардинальні зміни й покращити роботу відомства.
Раніше ми писали, що Держбюжет-2024 розкрив інтригу, та розповідали, чи будуть вибори в Україні наступного року. Також ми повідомляли, що маріупольці скаржаться на відсутність зарплат та серйозну злочинність.