UA RU

Дерадянізація в дії: відсьогодні в Україні зникнуть селища міського типу

Раніше президент України Володимир Зеленський видав указ щодо дерадянізації територіального устроюв Україні

Фото: КМДА, OLX. Колаж: Pro Владу.

Сьогодні набув чинності закон щодо селищ міського типу

Фото: КМДА, OLX. Колаж: Pro Владу.

Сьогодні в Україні набув чинності закон № 3285-IX, який дерадянізує адміністративно-територіальний устрій країни. Цей закон скасовує застарілу категорію "селище міського типу" та вводить нову термінологію для населених пунктів.

Про це йдеться в законі України "Про порядок розв'язання окремих питань адміністративно-територіального устрою України".

Тепер населені пункти визначатимуть так:

Водночас закон скасовує:

Крім того, нововведення запроваджує новий термін. Поселення – компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення.

Ці зміни не лише усувають застарілі радянські терміни, але й спрощують систему адміністративно-територіального устрою.

Які міста принесли найбільше прибутку до місцевих бюджетів

Раніше ми писали, що заступник міністра економіки України Олексій Соболев відзначив, що органи місцевого самоврядування стають рушійною силою змін, адже багато з них долучаються до програм міністерства, що стимулюють розвиток бізнесу.

"Окрім цього, громади мають значний потенціал, який можуть розкрити, успішно продаючи та здаючи в оренду комунальну нерухомість та землі через Прозорро.Продажі. У 2023 році державні онлайн-аукціони допомогли заробити до місцевих бюджетів щонайменше 1,6 млрд гривень. Це свідчить про те, що розвиток кожного міста чи селища наближає нас до відновлення економіки країни загалом", – підкреслив заступник міністра.

Лідери рейтингу Прозорро.Продажі значно поповнили свої місцеві бюджети:

Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі, зазначив, що порівняно з 2022 роком, у 2023 році значно більше міст відновили реалізацію активів через онлайн-аукціони. Загалом, з системою працювали 334 територіальні громади, які оголосили понад 7,3 тисячі успішних торгів з малої приватизації, оренди комунального майна та здачі в оренду й продажу земель.

"Це можливість для громад самостійно генерувати надходження до своїх бюджетів й залучати бізнес, який викуповує та бере в оренду комунальні активи", – додав він.

П'ятірку лідерів замикають Луцьк та Лубни, які поповнили свої бюджети на 12,5 млн грн та 4,8 млн грн відповідно. До десятки найкращих також увійшли Дніпро, Тернопіль, Львів, Чернівці та Кременчук.

Раніше ми писали, чи відрізняється процес мобілізації в міста та селах. Чому частіше призивають чоловіків із сіл.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі