При прийнятті законопроєкту про мобілізацію необхідно буде переглядати державний бюджет. За розрахунками фінансового комітету ВРУ для мобілізації 500 тисяч бійців буде потрібно 720 млрд грн.
Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради та депутат від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев повідомив інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
З його слів, це лише приблизні витрати на проведення мобілізації. Він пояснив, що остаточні розрахунки щодо мобілізації ще не відомі, оскільки відповідний законопроєкт знаходиться на розгляді, і є питання щодо масштабів необхідної мобілізації, які будуть уточнені новим керівництвом Збройних Сил України.
"Ми ще не знаємо, скільки людей потрібно буде залучити відразу (у перший місяць-два), скільки протягом певного періоду (до кінця року чи пізніше), скільки загалом і в які строки. Як будуть розподілятися зарплати з "бойовими нарахуваннями" між частинами на передовій та тиловими частинами, або новими частинами, що формуються як резерв", – відзначив нардеп.
Водночас він визнав, що це значні фінансові витрати.
"Так, це величезні гроші. І питання, звідки їх взяти, – це велике. Очікуємо на фінальні оцінки та пропозиції Міністерства фінансів і Кабінету Міністрів. Можливі пропозиції щодо перегляду доходів бюджету", – зазначив Гетманцев.
Гетманцев зауважив, що фінансування армії – це безпека життя. Тому, іноді варто ухвалювати складні рішення, навіть якщо це несе загрозу для економіки.
Як планують посилювати мобілізацію
Раніше ми писали, що парламент в першому читанні ухвалив деякі нововведення щодо мобілізації, це, зокрема:
- чіткий термін служби під час воєнного стану;
- звільнення від служби для всіх чоловіків з інвалідністю;
- додаткова відпустка для військових, яких було звільнено з полону;
- можливість оновити власні дані в онлайн-режимі;
- можливість переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК та СП;
- обов'язкова військова підготовка протягом 2-3 місяців для всіх, кого призивають на службу;
- скасування строкової служби та введення базової військової підготовки.
- скасування відстрочки для державних службовців;
- облік для всіх українців;
- покращення грошового забезпечення та додаткових винагород.
Однак, варто зауважити, що зміни набудуть чинності в на початку квітня 2024 року.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можуть призивати на військову службу чоловіків, які мають дітей з інвалідністю. Також ми повідомляли, хто має право на отримання відстрочки у лютому.